Tvorba vlastního mikrosvěta

V televizi a na internetu se často objevují reklamy na počítačové hry s tématem tvorby svého vlastního království, nebo impéria.Hráči staví města, budují armádu, obchodují, válčí o nová území…

Je to jistě skvělá zábava. Mně ale přijde mnohem atraktivnější představa toho, že si takové svoje království vytvářím v reálném světě a v reálném životě.

Lidé se často hraním her chtějí odreagovat od svých starostí. A v podobě nějaké virtuální postavy na chvíli uniknout před realitou všedního života.

Ale, co takhle to celé otočit ? Začít brát jako hru samotný (reálný) život.

Ten velký svět okolo jedinec změní dost těžko. A možná to ani není účelem. Ale vytvářet si svůj vlastní mikrosvět, kde si přizpůsobujeme věci k obrazu svému a kde si sami vládneme, to už by stálo za úvahu.

mini1

Ve hře to bývá zhruba takto:  – hrad nebo palác

– kočár se spřežením

– panství, lesy, zlaté doly

–  truhlice s poklady

–  vlastní armáda

–  bitvy o nová území

–  body, získané ve hře

Ve vlastním mikrosvětě by to

mohlo vypadat třeba takto:     –  vlastní bydlení

–  vlastní auto, zaplacené v hotovosti

– vlastní malé podnikání

–  finanční rezervoáry, napájené z několika zdrojů příjmu

–  chytré moderní technologie

–  zápolení s konkurencí

–  zisky, nové dovednosti, nové kontakty, zážitky

Někoho určitě napadne, že o něčem takovém se hezky sní, ale realita je někde jinde a je třeba, být nohama na zemi. Ve skutečnosti si však svůj svět vytváříme všichni. Už tím, jak vnímáme vše, co se okolo nás děje a co denně prožíváme. Tím, jaké máme názory a úhel pohledu na různé věci a události.

Život je boj vs. Život je hra

Já osobně si raději hraji, než bojuji. Proto se živím obchodem, do kterého zapojuji kreativní činnost a nejsem třeba v armádě. Spousta lidí si však vytvoří bojiště z vlastního života.  Svým přístupem ve stylu : boj o obživu, boj s konkurencí, boj s nemocemi…

V protikladu k tomuto přístupu je styl tvoření. Vybudovat si obchodní mechanismus, který mě uživí, být odlišný a zajímavý a s konkurencí si příliš hlavu nelámat, starat se o své tělo a posilovat jeho imunitní systém…

mini8

Hravý a tvořivý styl mě baví a projevuje se  v různých aspektech života. Například třeba i v mém pohledu na loterii. Nebaví mě kupovat si losy a sázet na takzvaná „šťastná čísla“ v naději, že se zadaří a na účtu mi přistane závratná finanční částka.

Raději se zabývám různými projekty. Vystavím třeba zboží na internetu a každá objednávka je vlastně taková malá výhra. Finanční částky jsou sice menší než v loterii, ale přicházejí často. A výdělky jsou v podstatě otázkou času, ne pouhým doufáním. Moje šťastná čísla jsou příchozí platby.:)

šťastná čísla 2

Filozofie a vize, kterou mám již řadu let, má v podstatě dvě části.

Ta první je více technická – racionální. Zabývá se tématem vlastního malého podnikání, díky kterému, se člověk může stát soběstačnou, nezávislou jednotkou. Nezávislou na zaměstnavateli a příspěvcích od Státu. Vytvářet si vlastní obchodní mechanismy, finanční rezervoáry a ideálně fungovat bez úvěrů a dluhů.

Druhá část je více emoční. Je o radosti z tvorby a o hravosti. Kreativita je mým hnacím motorem a základem mé vnitřní motivace. Dá se využít naprosto všude. Od řešení běžných situací, přes tvorbu sortimentu a vymýšlení obchodních strategií, až třeba po psaní blogu nebo knihy.

V duchu těchto dvou hlavních směrů, budu psát články na svém blogu. Bude skvělé, když mé řádky budou rezonovat s podobně naladěnými bytostmi. S dalšími kreativními obchodníky a praktickými snílky, kteří se rozhodli, brát život jako hru a své nápady a plány proměňovat v realitu.

Tomáš Davidík
Mám svůj lifestylový byznys a svým čtenářům jsem průvodcem na cestě k tomu, aby už nikdy nepotřebovali zaměstnání.Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře